Malowanie ścian i sufitów to pozornie prosta czynność ale aby uzyskać idealny efekt często wymaga doświadczenia i odpowiednich narzędzi. Przed malowaniem powierzchnie powinny być odpowiednio przygotowane - wyczyszczone i zagruntowane farbą gruntującą. Ważne jest tutaj aby także dokładnie zabezpieczyć powierzchnie przed ewentualnymi zabrudzeniami, nie bez znaczenia jest tutaj ważne doświadczenie w doborze odpowiednich środków takich jak folie i taśmy malarskie. Kto choć raz malował samodzielnie wie, że czasem zła taśma może znacznie utrudnić pracę kiedy np. odkleja się bo klej trzyma zbyt słabo lub klej jest na tyle mocny, że podczas odrywania zrywa także farbę. W przypadku naszego doświadczenia doskonale wiemy, które produkty do malowania są najlepsze w danej chwili bo liderzy na tym rynku też często się zmieniają. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu efektu na najwyższym poziomie, ważne jest aby warstwa gładzi szpachlowej przed malowaniem była przygotowana perfekcyjnie, dlatego zachęcamy też to skorzystania z usług naszych specjalistów w tym zakresie.

Pamiętaj! Jeżeli nie wiesz jaki produkt wybrać - zapytaj nas, a chętnie doradzimy. Jeżeli chcesz to kupimy go za Ciebie, a jego rozliczenie uwzględnimy w cenie usługi.

Posiadamy certyfikaty od firmy DULUX oraz KABE - możesz je zobaczyć w zakładce O nas.

Malowanie natryskowe agregatem

W przypadku większych powierzchni szczególnie np. sufitów wykonujemy malowanie agregatem, co przyśpiesza pracę ale niekiedy ostatnią warstwę poprawiamy przy pomocy wałka malarskiego. Użycie wałka malarskiego pozwala na uzyskanie ciekawej faktury w zależności od tego jakie rodzaju włosa użyjemy. Malowanie natryskowe wykonujemy poprzez nałożenie łącznie 3 warstw farby: 1 warstwę malujemy farbą gruntującą i 2 warstwy malujemy farbą właściwą. W przypadku niektórych farb i kolorów jaskrawych kolorów aby uzyskać idealny efekt konieczne jest pomalowanie jeszcze jednej warstwy farbą z kolorem.

Malowanie tradycyjne - wałkiem malarskim

W przypadku mniejszych zleceń lub powierzchni do malowania nie używamy agregatu natryskowego, a wyłącznie wałki malarskie. Zarówno rogi jak i pełne powierzchnie malujemy odpowiednio dobranymi wałkami. Warto pamiętać, że ostateczna faktura pomalowanej ściany zależy od rodzaju dobranego wałka, zawsze staramy się dobrać narzędzia do oczekiwań klientów. Podobnie jak przy malowaniu natryskowym w przypadku standardowego malowania nakładamy 3-4 warstwy, w tym jedną farbą gruntującą.

Jedną z ważniejszych decyzji przy malowaniu ścian jest dobór odpowiedniej farby, przekłada się to na komfort użytkowania w okresie użytkowania, ponieważ lepsze farby są odporniejsze na zabrudzenia i np. ścieralne. Staramy się unikać malowania tańszymi farbami, ponieważ często maja one gorsze właściwości kryjące. Gorsze krycie powoduje, że trzeba malować 1 warstwę dodatkowo, co de facto sprawia, że koszt ostateczny farb jest zbliżony do drożej, bo tańszej trzeba kupić więcej, ale wymaga dodatkowego malowania co już podnosi koszt ostatecznej usługi i wydłuża czas remontu.