Szpachlowanie i gładzenie
Nakładanie gładzi i szpachlowanie ścian jest to ostateczny krok w przygotowaniu ścian do malowania. Położenie gładzi gwarantuje idealnie gładką powierzchnią ścianę co w przypadku malowania ścian daje efekt idealnej ściany. Przed wykonaniem gładzi zawsze należy odpowiednio przygotować ścianę poprzez zatynkowanie większych ubytków, ewentualne wyrównanie ścian i usunięcie niedoskonałości. Kiedy ściany i sufity już są gotowe należy je oczyścić i wstępnie zagruntować przy pomocy gruntu głęboko-penetrującego, który zwiększa przyczepność podłoża oraz głęboko wsiąka w warstwy aby je ze sobą połączyć. Gdy powierzchnie są przygotowane do położenia gładzi szpachlowej, wtedy w zależności od powierzchni wykonujemy szpachlowanie odpowiednią techniką.
Pamiętaj! Jeżeli nie wiesz jaki produkt wybrać - zapytaj nas, a chętnie doradzimy. Jeżeli chcesz to kupimy go za Ciebie, a jego rozliczenie uwzględnimy w cenie usługi.

Szpachlowanie natryskowe agregatem - duże powierzchnie
Każdą większą powierzchnie szpachlujemy za pomocą specjalistycznego agregatu do szpachlowania, znacząco skraca to czas potrzebny na wykonanie zlecenia. Za pomocą pistoletu równomiernie nakładane są kolejne warstwy gładzi szpachlowej, ta metoda pozwala na położenie bardzo cienkiej warstwy gładzi. Następnie za pomocą szpachli wyrównuje się powierzchnie aby uzyskała ostateczną formę.
Szpachlowanie tradycyjne - mniejsze powierzchnie
Wszelkie mniejsze zlecenia wykonujemy standardowo czyli nakładamy wałkiem do gładzi. Następnie za pomocą szpachli gładź szpachlowa jest równomiernie rozprowadzana, do uzyskania oczekiwanej formy.
Wykończenie szpachlowania ścian
Po nałożeniu gładzi szpachlowej i jej wyschnięciu przechodzimy do ostatecznego wykończenia ścian. Powierzchnie ścian i sufitów szlifujemy za pomocą szlifierki do ścian, potocznie zwanej „żyrafą „ podpiętą do pochłaniacza co ogranicza znacząco ilość pyłu, a tam gdzie szlifierka nie sięgnie docieramy już ręcznie przy pomocy kostek do szlifowania o odpowiedniej grubości ziarna. Na koniec jest jeszcze wyłapywanie drobnych niedociągnięć tzw. zaprawki i gotowe.
Warto dodać, że w przypadku gdy są to tynki cementowo – wapienne lub tzw. ”stare ściany” malowane wielokrotnie, wtedy szlifujemy je naszą żyrafą na samym początku żeby pozbyć się grubych ziaren z nowych tynków lub strupków i struktury farby na starych ścianach. Zazwyczaj zalecam po szpachlowaniu dołożyć do zlecenia chociaż malowanie farbą gruntującą pozwala nam to łatwiej wyłapać wszelkie niedociągnięcia używając lamp halogenowych, żeby finalny efekt był perfekcyjny.
Wyrównywanie ścian
W przypadku nieruchomości budowanych w latach 50-90 ale także niekiedy nowszych istnieje konieczność wyrównywania powierzchni ścian. W zależności od rodzaju krzywizn stosujemy różne metody naprawy tego defektu, poprzez:
- Nałożenie warstwy tynku i równanie za pomocą listwy tynkarskiej, a następnie w razie potrzeby szlifowanie przy pomocy szlfierki,
- Osadzenia na ramie lub na kleju płyt gipsowo kartonowych i następnie ich wykończenie
Rozwiązanie stosujemy zawsze w oparciu o sytuacje z jaką się spotykamy, po wyrównaniu ścian i usunięciu ubytków możemy wykończyć je do finalnej formy poprzez nałożenie gładzi szpachlowej i malowanie.
