Płyty gipsowo kartonowe kilka lat temu zrewolucjonizowały rynek remontowo wykończeniowy. Ich szerokie zastosowanie do zabudowy sufitów, ścianek działowych, tworzenia konstrukcji dekoracyjnych sprawia, że są bardzo szeroko wykorzystywane. Dodatkowo doskonale nadają się to wykorzystania z montażem oświetlenia wpuszczanego w postaci oczek lub podtynkowych list ledowych, które zapewniają nowoczesny i designerski wygląd nieruchomości.

Pamiętaj! Jeżeli nie wiesz jaki produkt wybrać - zapytaj nas, a chętnie doradzimy. Jeżeli chcesz to kupimy go za Ciebie, a jego rozliczenie uwzględnimy w cenie usługi.

Ścianki działowe z płyt gipsowo kartonowych

Dzięki zastosowaniu płyt GK można w szybki sposób ścianki działkowe, jest to metoda bardzo często wykorzystywana w powierzchniach komercyjnych ale i coraz częściej w nieruchomościach mieszkalnych. Taką zabudowę wykonuje się na specjalnie przygotowanej konstrukcji i montuje 2 warstwy płyt gipsowych, a dodatkowo w celu wygłuszenia można zastosować wełnę mineralną. Przygotowaną ściankę przygotowuje się poprzez nałożenie cienkiej warstwy gładzi szpachlowej na łączeniach, a następnie można wykonać malowanie - jest to bardzo szybkie rozwiązanie.

Podwieszane sufity z płyt gipsowo kartonowych

Najczęstszym zastosowanie płyt GK w nieruchomościach mieszkalnych jest wykonywanie sufitów na ostatniej kondygnacji budynków, a także w celu obniżenia innych kondygnacji lub stworzenia efektownych dekoracji. Bardzo często w przypadku tego typu rozwiązań montowane są oświetlenia typu "oczko", w takich pomieszczeniach jak np. kuchnie, ale także stosuje się listwy led, które podświetlają wybrane elementy i zapewniają punktowe podświetlenie.


Specjalne zabudowy z płyt GK wykonuje się w łazienkach tworząc różnego rodzaju półki lub zabudowy stelaży podtynkowych, gdzie też często można wykonać montaż listew led uzyskując piękne efekty oświetleniowe. W przypadku łazienek są wykorzystywane płyty zielone, przeznaczone do powierzchni o wyżej wilgotoności.